Werken in Villa Augustus (3) – Simone, huishoudelijke dienst: 'We hebben een hechte band samen'

14 oktober 2021

Simone de Voogd is al vier jaar een van de 36 medewerkers van de huishoudelijke dienst van Villa Augustus. Met haar acht directe collega’s draagt ze de zorg voor de schoonmaak van onze 45 hotelkamers. Voldoening in haar baan heeft Simone nog elke dag, want ook bij haar thuis poetst ze naar hartenlust. Maar het is vooral haar team dat het werk plezierig maakt: ‘We hebben een hechte band samen. We delen veel met elkaar.’

Simone: ‘We met zijn negenen verantwoordelijk voor de schoonmaak van de hotelkamers. Elke ochtend splitsen we ons op in teams van drie, die dagelijks van samenstelling wisselen. Elk team pakt één kamer tegelijk aan en we verdelen van tevoren de taken. De bedden verschoon je steeds met z’n tweeën, de derde schiet dan de badkamer in voor het sanitair en de doucheputjes. Daarna gaan we stofzuigen, dweilen, afstoffen en de koffie en thee aanvullen. Ook die werkzaamheden verrichten we om de beurt. Je mag elke keer kiezen.’

Gaat dat zonder scheve gezichten?

‘Maar natuurlijk. We kunnen heel goed met elkaar opschieten. Dat gaat perfect, zonder gedoe onderling. Het is ook echt niet zo dat jij altijd maar weer de bedden moet doen, of moet dweilen. We houden rekening met elkaar, en met elkaars ruggen. Zelf heb ik ook niet echt voorkeuren. Ik vind het allemaal leuk werk. En doordat je iedere dag weer met twee andere collega’s aan de slag bent, heb je ook altijd wel weer wat nieuws met elkaar te bespreken.'

Wat dan zoal? 

‘Nou, wat we op televisie hebben gezien. Wat we het weekend hebben gedaan of nog gaan doen. Maar ook persoonlijke zaken.’

Typische vrouwendingen?

‘Die ook. Maar die bespreken we niet met iedereen in ons team. We hebben in de weekends namelijk ook een paar jonge knullen in ons team zitten. Ja, dat zijn onze kamerjongens. Die zijn uiteraard niet geïnteresseerd in wat we als volwassen vrouwen met elkaar bepraten. We hebben ook wel onze lolletjes met ze, hoor. En soms moeten we ze nog een beetje bijsturen. Zo van: “Jouw moeder hoeft thuis je bed toch niet meer op te maken, nu je het hier in Villa Augustus van ons hebt geleerd?!”’

Zijn er fijne en lastige kamers om schoon te maken?

‘De waterkamers op de Admi zijn gemakkelijk. De kamers in de watertoren óók, op die van de vierde etage na. Daar liggen de wc en de badkamers op een lager niveau, zodat je met je emmers en de stofzuiger steeds trapje op, trapje af moet. Voor drie van de vier familiekamers in de tuin geldt iets soortgelijks. Die hebben een extra stapelbed, zodat je bij het verschonen moet klimmen. Dat is af en toe wel hijgen en puffen.’

Maar jullie hebben ongetwijfeld allemaal wel slimme schoonmaaktrucjes.

‘Nou, eentje heb ik er in ieder geval, en geleerd van een voormalige collega. Doe een nat doekje met schoonmaakspul op een dweilstok die je kan uitrekken en je komt, tot aan het plafond toe, in alle moeilijke hoekjes.’

Ben jij thuis net zo precies in schoonmaken als hier op je werk? 

‘Ik ben niet van de koninklijk-huis-bling-bling, maar wel heel opruimerig. Als ik thuis eenmaal met poetsen aan de gang ben, dan ga ik ook dóór. Voordat ik ’s avonds op de bank kan zitten, wil ik bijvoorbeeld dat er geen afwas meer op het aanrecht staat. Zoiets gaat niet voor mij. Ik zorg dat alles glad is. Er zal hier en daar heus nog wel een stofje liggen. Maar ik wil absoluut niet dat er iemand bij me op bezoek komt en denkt: zo zo, wat een rommeltje hier.’

Kom je in je vrije tijd ook wel in Villa Augustus?

‘Ja, ik woon op twee minuten afstand ervan. Ik ben er zo als ik met mijn familieleden wat in het restaurant wil eten en drinken, en ik neem ze regelmatig mee. Mijn dochter werkt hier sinds twee maanden ook als kelner, dus nu is het ook daarom een plek waar ik graag ben. Eén keer per jaar mogen we hier kosteloos eten, en dat doen we dan met heel ons team. Even uitgebreid met elkaar bijkletsen en genieten.’

Ben je door Simones verhaal enthousiast geraakt over een baan in de huishoudelijke dienst van Villa Augustus? Lees hier meer over de (parttime) baan en de secundaire arbeidsvoorwaarden die we je per direct kunnen aanbieden.


  • 'We houden rekening met elkaar, en met elkaars ruggen'

    'We houden rekening met elkaar, en met elkaars ruggen'

  • 'Mijn dochter werkt hier ook als kelner, dus nu is het ook daarom een plek waar ik graag ben'

    'Mijn dochter werkt hier ook als kelner, dus nu is het ook daarom een plek waar ik graag ben'